O materiálu / Vše, co chcete vědět o WPC (wood-plastic composite)

 • Benefity materiálu

  Benefity materiálu


  Terasy z materiálu WPC jsou zcela bezpečné pro vás i vaše děti. Netvoří třísky, nerozpadá se, má protiskluzový povrch. A nejen to. Přečtěte si, jaké další kvality naleznete u našich produktů.

  Více o výhodách materiálu WPC
 • Česká kvalita

  Česká kvalita


  Materiál je vyráběn přímo v České republice. Kvalita je tak zaručena!

  Více o výrobě materiálu a produktů z WPC

Produktům WoodPlastic® věříme. Na naše výrobky poskytujeme garanci až 25 let. Abychom zajistili vysokou kvalitu našich produktů, využíváme prověřenou výrobní technologii Strandex, jež prošla více než třiceti lety vývoje v USA.

Terasy WoodPlastic® vyrábíme z materiálu wood-plastic composite (WPC), směsi dřeva a kvalitního polymeru HDPE. Optimální poměr obou složek dodává materiálu unikátní vlastnosti, zejména vysokou odolnost a nízkou potřebu údržby.

Kompozitní materiály se rozšířily díky zvládnutí technologie jejich výroby v 90. letech 20. století. Dnes jsou moderní linky řízeny laserově a zachovávají všechny pozitivní vlastnosti produktů, zejm. dlouhou životnost a odolnost.


K výrobě produktů WoodPlastic® využíváme jednu z nejmodernějších WPC technologií v Evropě, licencovanou společností Strandex Corporation, USA. Licence nám přináší vysoce moderní výrobní linku i přístup k patentům a novinkám v našem oboru.

O materiálu WPC, potažmo o terasách z tohoto materiálu, se šíří mnoho mýtů a polopravd. Přečtěte si pravdivá fakta o materiálu a výrobcích  WoodPlastic® využívá. Dozvíte se například, jaký je rozdíl mezi plnými a dutýmu wpc prkny nebo jak moc se terasy rozpalují na slunci.

Zajímá Vás ještě něco dalšího? Přečtěte si tuto sekci a možná naleznete odpověď. Najdete zde zejména praktické informace o bezpečnosti našich teras, o jejich údržbě či montáži. Dozvíte se také, kam se můžete jet na naše produkty podívat.