Výroba a technologie / Ověřená výrobní technologie přímo v České republice

 • <h2>Výrobní linka přímo v ČR</h2>

  Výrobní linka přímo v ČR


  Přímo v České republice využíváme patentovanou výrobní technologii, licencovanou společností Strandex, USA. Technologie je ověřená partnery Strandexu po celém světě, kteří ji využívají již více než 20 let a své produkty prodávají zákazníkům v zemích s nejrůznějšími klimatickými podmínkami.

  Kontakty
 • Ověřená licence Strandex, USA

  Ověřená licence Strandex, USA


  Americká společnost Strandex Corporation je lídrem v oblasti vývoje i výroby WPC technologií. Na trhu působí již od 90. let 20. století, její realizace najdete po celém světě a sama o sobě prohlašuje, že využívá "200 let zkušeností" svého týmu odborníků.

  Více o společnosti Strandex zde
 • Vysoce kvalitní materiál WPC

  Vysoce kvalitní materiál WPC


  Tajemství kvality našich výrobků spočívá ti ve výrobě samotného materiálu WPC neboli wood-plastic composite, složeného ze 60% dřeva a 40% HDPE. Ty nejkvalitnější suroviny a správný poměr dřeva, polymeru a dalších aditiv je jedním ze zásadních kroků při výrobě kvalitních WoodPlastic® prken.

  Více o materiálu WPC

Co je materiál WOOD-PLASTIC COMPOSITE (WPC)

Složení materiálu WPC

DŘEVĚNÁ VLÁKNA - 60 %
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
HDPE (+ aditiva) - 40 %
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jak název napovídá, wood-plastic composite neboli WPC je kompozitní materiál složený ze dřeva a polymeru, v našem případě v poměru 60 % dřevní hmoty a 40 % HDPE. Hlavní výhodou materiálu WPC  je, že  si zachovává ty nejlepší vlastnosti dřeva (příjemný na dotek, přirozený vzhled) a zároveň eliminuje jeho problémy (praskání, tvorba třísek, šednutí). Nemusí se však oproti dřevu olejovat, natírat ani jinak povrchově ošetřovat.

Důležitým faktorem kvality materiálu je i využitý polymer HDPE – neboli High Density Polyethylen. Díky němu materiál získává žádoucí vlastnosti a přitom stále vypadá jako dřevo. Kompozitní materiály se rozšířily díky zvládnutí technologie jejich výroby a jejich obliba stále roste a to zejména kvůli minimální potřebě každoroční údržby.

VE ZKRATCE: Jakou používáme výrobní technologii a k čemu slouží

Dlouholeté pozitivní zkušenosti s prodejem výrobků produkovaných Strandex technologií a jejich špičkovou kvalitou nás inspirovaly k založení vlastní výroby přímo v ČR. Pro výrobu našich produktů využíváme technologii patentovanou americkou společností Strandex Corp., která je lídrem v oblasti vývoje i výroby WPC technologií.  V roce 2013 tak byla zahájena výroba v ČR. Prohlédněte si zahájení výroby v následujícím videu.

Naše produkty – v současné době terasová, plotová a obkladová prkna (včetně příslušenství – nosičů a zakončovacích lišt) jsou tedy od začátku až do konce vyráběny výhradně v ČR. Součástí výrobního procesu prkna je i výroba samotného materiálu WoodPlastic®, z něhož se teprve poté vyrábí konečný produkt. Díky tomu můžeme ovlivňovat kvalitu produktů úplně od začátku, a to použitím pouze těch nekvalitnějších surovin.

Vlastní výroba nám oproti prodejcům WPC produktů umožňuje zákazníkům nabídnout mnohem více výhod – vyšší kvalitu, přesnost a flexibilitu výroby, vysokou objemovou produkci, 6-ti leté zkušenosti v oboru montáže materiálů WPC, celé spektrum barev a povrchů. Díky ověřené technologii a špičkové kvalitě materiálu WPC nabízíme záruku až 25 let proti dřevokazným houbám, hnilobě a hmyzu.

LICENCE STRANDEX: „200 let zkušeností“ a „100 000 mil prken“ po celém světě

K výrobě našich produktů využíváme výrobní technologii licencovanou společností Strandex Corporation, která má bohatou historii, neboť na americkém trhu působí již od 90. let 20. století. Společnost se zabývá zejména vývojem a výrobou technologií na výrobu materiálu WPC a produktů z tohoto materiálu. Nejčastěji to jsou terasy, ploty, obklady, okna apod. Jejich technologie prochází neustálým vývojem a zdokonalováním.

V současné době tak máme k dispozici jednu z nejmodernějších WPC technologií na světě, řízenou laserovým systémem.

Strandex o sobě sám prohlašuje, že k vývoji svých technologií využívá – obrazně řečeno – více než „200 let zkušeností“ svých odborníků . Dokladem kvality jejich technologií je také fakt, že během 20 let působení na trhu vyrobili držitelé jejich licence více než 100 000 mil terasových prken z WPC (dřevo + HDPE). Tato prkna jsou dodnes používána rodinami i firmami po celém světě: „Je to dost na to, aby se jimi zeměkoule 4x obmotala.“, říkají zástupci společnosti Strandex.

Výrobky, které jsou produktem jejich technologie, jsou navíc prodávány po celém světě a  jsou tak vyzkoušeny v nejrůznějších klimatických oblastech –  od horské arabské pouště až po deštné pralesy v Brazílii.

Technologie výroby

Obecně spočívá princip výroby ve spojení dřevěných vláken nebo dřevěné moučky s polymery HDPE. Do procesu spojování obou substrátů vstupují ještě další materiály – které jsou ale prakticky nezaznamenatelné a pomáhají bezproblémovému spojení obou materiálů. Další příměsi tvoří samozřejmě barvy a pigmenty podílející se pak na celkové finální podobě materiálu WPC. Proces spojování – extrudování + protlačování + komprese – se provádí za zvýšených teplot a konečného profilu se dosahuje protlačováním produkovaného materiálu tryskou požadovaného tvaru. Následuje chlazení a finální úpravy povrchu produktu.

Velkou otázkou je, jaké kombinace jakých materiálů jsou pro kvalitu a trvanlivost nejlepší. A to je právě součást patentů a dlouhého výzkumu a vývoje. Kvalita výsledných produktů pak může být propastná.