WPC – dokonalý materiál pro vaše ploty a terasy

Detail terasy nature merbau

WPC – dokonalý materiál pro vaše ploty a terasy

Publikováno M.F. v novinkách

Jako dlouholetý zkušený prodejce materiálu WPC jsme se před lety stali rovněž výrobcem tohoto moderního materiálu. Jsme průkopníky na českém trhu v oblasti materiálu WPC a jsme na to náležitě pyšní. Naše výrobky jsou výjimečné svou vysokou odolností, výbornou kvalitou provedení, dokonalým nadčasovým vzhledem a minimální potřebou údržby.

Wood-plastic composite je kompozitní materiál složený z dřevité hmoty a polymeru. Jeho kvalita je samozřejmě ovlivněna poměrem těchto dvou složek, a dále dána kvalitou a typem použitého dřeva a polymeru. Optimální poměr se pohybuje kolem 60 % dřeva a cca 40 % polymeru. Design a povrch WPC se vizuálně i pocitově blíží dřevu. Praktické vlastnosti si naopak zachovává téměř shodné, jako jsou u plastových materiálů.

Tento materiál vám dokáže ušetřit spoustu času i peněz, a to proto, že je téměř bezúdržbový. Stačí jej pouze jednou za čas umýt vodou, bez nutnosti impregnace či natírání drahými prostředky. Dnes je již ověřeno, že po dlouhá léta si udrží svůj tvar i barevnost, nešedne jako dřevo, nepraská, ani se nekroutí. Je odolný vůči veškerým povětrnostním podmínkám.

Pokud právě rozmýšlíte, z jakého materiálu bude vaše terasa či plot, a zvažujete mezi dřevem a WPC, naše rada zní: Běžte se podívat k vašim známým či kamarádům, kteří mají např. dřevěnou terasu z drahých jihoamerických dřevin již několik let, a sami posuďte, jak terasa po této delší době vypadá. Zda nepraská či se na prknech netvoří trhliny, zda má stále stejný tvar a pěknou barvu apod. Navíc si poslechněte, kolik práce a finančních prostředků stojí údržba takové dřevěné terasy (natírání či impregnace speciálními laky či oleji). Po zkušenosti vašich známých se sami rozhodněte, z jakého materiálu si terasu či plot pořídíte.

25 Lis 2013 žádné komentáře

Zanechte vzkaz

captcha

Please enter the CAPTCHA text