Woodplastic

Často kladené otázky

1. Rozdíl mezi plnými a dutými profily ? Výhody plných profilů ?

WPC s plným profilem

Výhodou prken s plným profilem je, že jsou masivní, tuhá a mají velkou nosnost. Jsou ideální všude tam, kde přepokládáme větší zátěž, ale i kolem bazénů či vířivek. Předností prken plných profilů je i snazší a rychlejší montáž. Nemusí se totiž kotvit k podloží, a dokonce je ani není bezpodmínečně nutné spádovat.

WPC s dutým profilem

Dutá prkna obsahují otvory a jsou oproti těm plným cenově dostupnější a lehčí, takže se s nimi snáze manipuluje. Podle některých názorů také lépe odvádějí teplo a tolik se v žáru nepřehřívají, v tomto případě však hraje roli i zvolený barevný odstín prken. Na druhou stranu může v otvorech špatně vyspádovaných dutých prken zůstávat voda, a je pouze otázkou času, než se začnou drolit, lámat a ohýbat. Dutá prkna jsou náchylnější k poškození a také jejich montáž je náročnější, protože se musí kotvit k podloží.

2. Je materiál skutečně stálobarevný ?

Naše prkna jsou extrudována z pečlivě vybrané směsi dřevité moučky a vysokohustotního panenského  polyethylenu HDPE.Poměr obou složek je 60:40 ve prospěch dřeva. To znamená, že povrch je technologicky stabilní, ale i příjemný na dotek. Důležité je, aby prkna měla plný profil, protože pak se nekroutí, nelámou, netvoří se na nich třísky, snadno se kotví a jejich barva se časem zásadně nemění.

3. Jak mám terasu čistit, případně ošetřovat?

Samotné kompletní čištění terasy stačí jednou, dvakrát ročně. Ideálně na jaře a na podzim. Mastné fleky jako je olej nebo opalovací krém stačí nejprve umýt čistou vodou (s opatrností lze používat vysokotlaký čistič), poté dočistit jarovou vodou a houbičkou. V případě nutnosti lze povrch prken okartáčovat pomocí tvrdšího rýžového kartáče. Více informací najdete v montážních návodech jednotlivých produktů.

4. Zajistíte také dopravu / montáž na Slovensku?

Ano, dopravu zajistit umíme. Pro bližší infomace nás prosím kontaktujte nás na wpc@woodplastic.cz.

Seznam našich slovenských partnerů je k dispozici na našich webových stránkách.

5. Kde mohu materiály vidět, případně je vyzkoušet?

Pokud si budete chtít prohlédnout naše produkty navštivte jedno z našich terasových center.

K dispozici jsou Vám plně i naši certifikovaní montážní / prodejní partneři po celé České republice.

6. Jak mohu získat vzorky konkrétního druhu prkna ?

Vzorky prken jsou k dispozici u našich montážních partnerů, nebo nám napište na wpc@woodplastic.cz.

7. Zvládnu instalaci terasy svépomocí?

Ano, stačí trocha zručnosti a náš montážní návod.

8. Kdo mi terasu namontuje

Po celé České republice máme síť našich montážních partnerů.

9. Jak a kde zjistím cenu?

Pro nacenění Vašeho projektu navštivte náš kalkulátor, který Vám spočítá ORIENTAČNÍ cenu. Na našich  webových stránkách máme také ke stažení ceník.

10. Umíte udělat i prkna na míru?

Pro individuální požadavky na prkna nás prosím kontaktujte na wpc@woodplastic.cz

11. Co znamená PLUS u nabídky prken Forest a Style?

Směs pro výrobu prken řady Forest PLUS a Style PLUS obsahuje speciální tmavý pigment, který na prknech vytvoří nepravidelné žíhání. Probarvení pomáhá zvýraznit dřevěnou texturu povrchu a zároveň je velmi praktické, protože na terase nejsou tolik vidět případné nečistoty.

12. Jaký je rozdíl mezi materiály WPC?

Není WPC jako WPC – kvalita kompozitního materiálu na našem trhu je propastná. Proto pečlivě vybírejte a vsaďte na kvalitu od českého výrobce WPC-Woodplastic a.s. Podívejte se na krátké video, kde Vám vysvětlíme rozdíly mezi materiály WPC.

Doporučujeme

KALKULÁTOR SPOČÍTÁME VÁM CENU TERASY
PRŮVODCE POMOCNÍK PŘI VÝBĚRU TERASY
MOJE TERASA PRO CHVÍLE POHODY
E-SHOP NÁŠ E-SHOP V NOVÉM KABÁTĚ