Woodplastic.cz

|||||||||||

Často kladené otázky

1. Rozdíl mezi plnými a dutými profily ? Výhody plných profilů ?

WPC s plným profilem

Výhodou prken s plným profilem je, že jsou masivní, tuhá a mají velkou nosnost. Jsou ideální všude tam, kde přepokládáme větší zátěž, ale i kolem bazénů či vířivek. Předností prken plných profilů je i snazší a rychlejší montáž. Nemusí se totiž kotvit k podloží, a dokonce je ani není bezpodmínečně nutné spádovat.

WPC s dutým profilem

Dutá prkna obsahují otvory a jsou oproti těm plným cenově dostupnější a lehčí, takže se s nimi snáze manipuluje. Podle některých názorů také lépe odvádějí teplo a tolik se v žáru nepřehřívají, v tomto případě však hraje roli i zvolený barevný odstín prken. Na druhou stranu může v otvorech špatně vyspádovaných dutých prken zůstávat voda, a je pouze otázkou času, než se začnou drolit, lámat a ohýbat. Dutá prkna jsou náchylnější k poškození a také jejich montáž je náročnější, protože se musí kotvit k podloží.

2. Je materiál skutečně stálobarevný ?

Naše prkna jsou extrudována z pečlivě vybrané směsi dřevité moučky a vysokohustotního panenského  polyethylenu HDPE.Poměr obou složek je 60:40 ve prospěch dřeva. To znamená, že povrch je technologicky stabilní, ale i příjemný na dotek. Důležité je, aby prkna měla plný profil, protože pak se nekroutí, nelámou, netvoří se na nich třísky, snadno se kotví a jejich barva se časem zásadně nemění.

3. Jak mám terasu čistit, případně ošetřovat?

Samotné kompletní čištění terasy stačí jednou, dvakrát ročně. Ideálně na jaře a na podzim. Mastné fleky jako je olej nebo opalovací krém stačí nejprve umýt čistou vodou (s opatrností lze používat vysokotlaký čistič), poté dočistit jarovou vodou a houbičkou. V případě nutnosti lze povrch prken okartáčovat pomocí tvrdšího rýžového kartáče. Více informací najdete v montážních návodech jednotlivých produktů.

4. Zajistíte také dopravu / montáž na Slovensku?

Ano, dopravu zajistit umíme. Pro bližší infomace nás prosím kontaktujte nás na wpc@woodplastic.cz.

Seznam našich slovenských partnerů je k dispozici na našich webových stránkách.

5. Kde mohu materiály vidět, případně je vyzkoušet?

Pokud si budete chtít prohlédnout naše produkty navštivte jedno z našich terasových center.

K dispozici jsou Vám plně i naši certifikovaní montážní / prodejní partneři po celé České republice.

6. Jak mohu získat vzorky konkrétního druhu prkna ?

Vzorky prken jsou k dispozici u našich montážních partnerů, nebo nám napište na wpc@woodplastic.cz.

7. Zvládnu instalaci terasy svépomocí?

Ano, stačí trocha zručnosti a náš montážní návod.

8. Kdo mi terasu namontuje

Po celé České republice máme síť našich montážních partnerů.

9. Jak a kde zjistím cenu?

Pro nacenění Vašeho projektu navštivte náš kalkulátor, který Vám spočítá ORIENTAČNÍ cenu. Na našich  webových stránkách máme také ke stažení ceník.

10. Umíte udělat i prkna na míru?

Pro individuální požadavky na prkna nás prosím kontaktujte na wpc@woodplastic.cz

11. Co znamená PLUS u nabídky prken Forest a Natur?

Směs pro výrobu prken řady Forest PLUS a Natur PLUS obsahuje speciální tmavý pigment, který na prknech vytvoří nepravidelné žíhání. Probarvení pomáhá zvýraznit dřevěnou texturu povrchu a zároveň je velmi praktické, protože na terase nejsou tolik vidět případné nečistoty.

12. Jaký je rozdíl mezi materiály WPC?

Není WPC jako WPC – kvalita kompozitního materiálu na našem trhu je propastná. Proto pečlivě vybírejte a vsaďte na kvalitu od českého výrobce WPC-Woodplastic a.s. Podívejte se na krátké video, kde Vám vysvětlíme rozdíly mezi materiály WPC.

Doporučujeme

kalkuátor terafest
Kalkulátor Spočítáme vám cenu terasy
Průvodce Pomocník při výběru terasy
Moje terasa Pro chvíle pohody