Woodplastic.cz

||||||

Srovnání nákladů na údržbu teras

Jedním z argumentů našich zákazníků je, že terasová prkna WoodPlastic® jsou pro ně moc drahá. Ve skutečnosti je to zcela naopak! Ne každý při nákupu terasy totiž zváží budoucí náklady spojené s údržbou a pak je překvapený, někdy i zklamaný. Když kupujete nové auto nebo třeba ledničku, také vás zajímá spotřeba, cena servisu a náhradních dílů.

[grid 3][cell]

 

V případě dřevěných teras se roční náklady pohybují v rozmezí 200 Kč až 300 Kč/m2. K tomu si připočítejte čas a starosti s tím spojené. Přes všechny tyto útrapy ale stejně stále nemáte mít jistotu, že dřevo odolá i ve spodní části, kam se ochranný nátěr nedostane. Terasy WoodPlastic® nevyžadují naopak žádnou povrchovou údržbu. Není třeba je každoročně olejovat jako v případě exotické dřevěné podlahy nebo natírat ani ošetřovat proti dřevokazným houbám, hmyzu nebo hnilobě. V konečném důsledku zjistíte, že vyšší pořizovací cena WoodPlastic® prken se Vám více než 100% vrátí.

Uvedené ceny jsou pouze orientační, jsou kalkulovány na terasu o velikosti 30 m2 a jsou uvedeny bez DPH.[/cell]

[cell][/cell]

[cell]

 

V případě dřevěné terasy z měkkého dřeva, která ač ošetřována, je zhruba po 10 – 15 letech nutná výměna, a to včetně nosičů, ke kterým se impregnace ani barva nedostanou. Tvrdé exotické dřevo vydrží při pravidelném ošetřování o něco déle, ale ani v tomto případě nelze ošetřit skryté části terasy. Prostředky na jejich údržbu jsou naopak dražší než nátěry měkkého dřeva. Asi nejhůře ve srovnání dopadá terasa z nekvalitního WPC, kterou sice pořídíte za druhou nejnižší cenu mezi srovnávanými materiály a která cca 5-7 let vydrží, jenže po uplynutí této doby se téměř rozpadne a je nutná její kompletní výměna.

V dlouhodobém horizontu tak pořízením terasy WoodPlastic® ušetříte ročně zhruba 130Kč/m2 terasy, což na našem příkladu činí 4 000 Kč/rok, v horizontu 25 let je to celých 100 tisíc Kč.[/cell][/grid]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doporučujeme

kalkuátor terafest
Kalkulátor Spočítáme vám cenu terasy
Průvodce Pomocník při výběru terasy
Moje terasa Pro chvíle pohody