Woodplastic.cz

TERAFEST® I na karibském ostrově Curacao

Novou promenádu na ostrově v Karibiku tvoří tisíce českých prken Terafest®

Kompozitní prkna Terafest® si vybrali investoři na karibském ostrově Curacao. Odolné palubky od společnosti WPC – Woodplastic použili k výstavbě bezmála pětikilometrové promenády protínající chráněnou přírodní oblast.

Mangrove Park je srdcem ostrova Curacao a určujícím prvkem pro jeho ekosystém. Zároveň jde o atraktivní oblast nabízející návštěvníkům možnost seznámit se s původním prostředím ostrova a s jeho schopností poskytovat přirozenou ochranu tamní fauně i flóře.

Ve chvíli, kdy bylo rozhodnuto o zpřístupnění citlivé lokality veřejnosti, vznikly pochyby, zda vůbec lze najít materiál, který by dokázal být dlouhodobě odolný vůči náročnému klimatu a zároveň by byl ekologický a dostatečně atraktivní.

Italský partner české společnosti WPC – Woodplastic nabídl kompozitní prkna Terafest®, která se už úspěšně osvědčila na komplikovaných stavbách v Nigérii, Hong Kongu nebo v Dubaji. Na ostrově v Karibiku byla použita široká prkna Max opatřená povrchem Forest v barevném odstínu Teak.

„Mangrove park je unikátní lokalita pod ochranou UNESCO, proto bylo pro novou promenádu nezbytné vybrat zdravotně nezávadný a ekologický materiál,“ upozorňuje Jana Sosa Arias, marketingová specialistka WPC – Woodplastic.

Z jejích dalších slov vyplývá, že ekologie je jedním z klíčových témat výrobce prken Terafest®. „Naše terasová prkna jsou recyklovatelným produktem, kvůli kterému se zbytečně nepokácí jediný strom. Používáme výhradně odřezky z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem.“

Doporučujeme

kalkuátor terafest
Kalkulátor Spočítáme vám cenu terasy
Průvodce Pomocník při výběru terasy
Moje terasa Pro chvíle pohody