Woodplastic.cz

WoodPlastic® terasy max star cedar

Terasy z WPC–terasy 21. století

Moderní a nadčasový design, velice podobné vlastnosti jako má dřevo a vynikající odolnost. To jsou hlavní charakteristiky WPC terasových prken – alternativy tradičního dřeva.

 Moderní a nadčasový design, velice podobné vlastnosti jako má dřevo a vynikající odolnost. To jsou hlavní charakteristiky WPC terasových prken – alternativy tradičního dřeva. Wood-plastic composite (WPC) je materiál vyráběný ze dřeva a HDPE. Dřevo tomuto materiálu přináší oku lahodící přírodní vzhled, polymery dodávají zase pevnost, odolnost a stálobarevnost.

Výhodou WPC teras je nejen to, že vypadají stylově a perfektně se hodí k moderním novostavbám, ale vynikají rovněž svou funkčností a praktičností. Na této terase je například velice pohodlné chození naboso, nikdy si na ní nemůžete zadřít třísku, tak jako se to může stát u terasy ze dřeva. Terasa z tohoto moderního materiálu se velmi snadno udržuje. WPC je v podstatě bezúdržbový materiál, u kterého nejsou žádné starosti s jeho ošetřováním – není potřeba jej natírat žádnými laky či napouštět oleji, jako je to nutné u dřevěných teras.

WPC terasa je velmi příjemná na dotek, tvarově stálá, pevná, a zároveň pružná. Dalším jejím plusem je maximální odolnost vůči poničení, poškrábání apod. v podobném rozsahu jako tvrdé dřevo. Ve většině případů ji nepoškodí ani vylité tekutiny, zvláště dodržují-li se předepsaná pravidla pro jejich čištění. Jen pozor na mastné skvrny, ty mohou na terase ulpět.

Terasy z WPC jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám (UV záření, změny teplot, vlhkost vzduchu, sníh, mráz), nevadí jim žár slunce, ani déšť. Oproti dřevěným podlahám vynikají tyto terasy stálobarevností. Samozřejmě, že dojde k mírné změně odstínu barvy, ale jedná se skutečně o změnu minimální.

Moderní terasy by měly mít nejen krásný vzhled, ale měly by také něco vydržet. Oba tyto požadavky splňují právě terasy z WPC materiálu.

Doporučujeme

kalkuátor terafest
Kalkulátor Spočítáme vám cenu terasy
Průvodce Pomocník při výběru terasy
Moje terasa Pro chvíle pohody